Stephenie-meyer.twilight-vampire.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stephenie-meyer.twilight-vampire.com

Forumumuza hosgeldiniz.Iyi vakit geçirmenizi umuyorum.

God of War türkçe konuşmalar

Hideyasu Yuki
    Hideyasu Yuki
    Admin

God of War türkçe konuşmalar Empty God of War türkçe konuşmalar

Mesaj  Hideyasu Yuki C.tesi Tem. 10, 2010 2:06 pm

Playstation 2 oyun konsoluna çıkan ve milyonlarca taraftarı bulunan bir oyunun God Of War serisinin oyun içindeki konuşmalarını çoğu arkadaşımız yeterli ingilizcesi olmadığı için tam olarak anlayamadığı için oyundan maximum zevk almamış olabilir. Hikayenin nasıl başladığını ve nasıl devam ettiğini bilmek isteyen arkadaşlar için mükemmel bir kaynak konunun devamından oyun içinde geçen konuşmaların tamamının türkçesine ulaşabilirsiniz.

(Kratos ağlamaklı gözlerle Ege denizine bakmaktadır)

Kratos:Olimposun tanrıları beni terk etti.

(Ayağını uçuruma uzatır)

Kratos:Artık hiç umut yok.

(Kendini uçuruma bırakır)

Anlatıcı:Ve Kratos kendini Yunanistan'ın en yüksek dağından aşağı bıraktı.On yıldır çekilen ıstırap ,on yıldır bitmeyen kabuslar sonunda bitecekti.Ölüm.Onun deliliğinden kaçışı olacaktı.

(Ekran kararır)

Anlatıcı:Ama her şey bu kadar kolay gerçekleşmemişti.Kratos ilk önce tanrıların savunucusuydu.

ÜÇ HAFTA ÖNCE

EGE DENİZİ

(Kratos bir gemide belirir.Karşısında bir kaç tane yaratık vardır)

Kratos:İğrenç yaratıklar! Hepinizi Hades'in derinliklerine göndereceğim!

(Kratos yaratıkları haklar ve yoluna devam eder.Karşısına bir adam çıkar ve daha konuşmadan önünde bulunduğu kapıyı Kratos'a kapatır)

Gemici:Kim olduğunu biliyorum Spartalı.Ne yaptığını da.Senin tarafından kurtarılmaktansa ölmeyi tercih ederim.

(Kratos onunla konuşmaya çalışsa da başaramaz)

Gemici:Sen! Spartanın Hayaleti.Uzak dur.Benden uzak dur.

(Kratos adamı bırakıp yoluna devam eder.Bir adam karşıdaki oklardan dolayı sipere yatmıştır.Adam Kratos'u görünce ayağa kalkar)

2.Gemici:Sensin,sahiden sensin.Gördüklerim gerçekmiş.Tanrılar bana geldi ve savunucularının bizi Hydra'dan kurtaracağını söyledi.Ama çok geciktin.Artık kıpırdayamaz haldeyiz.Şu yaratıklar,onlar hiçlikten geliyor.Bütün gemiler yok edildi,bütün umutlar kayboldu Spartalı.Hatta senin için-

(Adamın kafasına bir ok isabet eder ve adam yere yığılır.Kratos ise yoluna devam eder.Kaptanın odasının girişini bulur.İçerden kadın sesi duyulmaktadır)

Kadın:Lütfen! Biri bizi buradan kurtarsın.Anahtarı bulun! Anahtarı bulun! Geliyorlar.Çıkarın bizi,çıkarın bi-

(Kadının sesi kesilir ve Kratos anahtarı bulmak için kaptanı aramaya başlar.Yolculuğu sırasında Poseidon'un hayali ile karşılaşır)

Kratos:Lord Poseidon.

Poseidon:Kratos,Atina'ya ulaşmadan önce tamamlaman gereken bir görev var.Bu yaratık Hydra,uzun zamandır denizlerimde terör estiriyor.Becerin mükemmel fakat yardıma ihtiyacın var.Senin tanrıların gücüne ihtiyacın var.

(Kratos gücü üzerine çekerken görülür)

Poseidon:Bu silahı kabul et Kratos.Bu gücü kabul et ve düşmanlarını yok etmen için kullan.

(Kratos gücü almıştır)

Poseidon:Tanrılarla birlikte ilerle Kratos.Olimpos adına ilerle.

(Poseidon'un hayali ortadan kaybolur.Kratos yoluna devam eder ve kaptanı bulur.Kaptan ve adamlarının başı Hydra'nın iki başı ile beladadır)

3.Gemici:Geri çekilin geri çekilin!

4.Gemici:Onu benden uzak tutun.

Kaptan:Argh!

3.Gemici:Neden ölmüyorlar?

4.Gemici:Bu en büyüğü diğerlerini iyileştirebiliyor.

(Hydra 4.Gemiciyi kapar)

Kaptan:Hayır,ben...

3.Gemici:Tanrım!

(Kaptan canını kurtarmak için kaçarken Kratos onun boynundaki anahtarı görür)

Kaptan:Hayır.Buradan asla kurtulamayacağız.****etlendik.Hepimiz ****etlendik.Öleceğiz!

(En büyük Hydra Kaptan'ın tam karşısında yükselir)

Kaptan:Poseidon,kurtar beni!

(Dev Hydra kaptanı alır ve ısırmadan yutar.Bu arada 3.Gemici de ölmüştür.Kratos tek başına kalır ve kılınçlarını çekerek Hydra ile savaşmaya başlar.Hydra'yı öldürür ve kaptandan anahtarı almak için Dev Hydra'nın ağızından içeri girer)

Kaptan:Yardım! Yardım edin.Tanrılar bana yardım edin.Lü... Lütfen.Size yalvarıyorum beni buradan çıkarın.

(Kratos içeri girdiğinde kaptanın aşağı düşmek üzere olduğunu görür ve anahtarı almak için ona elini uzatır)

Kaptan:Argh,Argh.Teşekkür ederim.Tanrılara teşekkür ederim ki seni benim için geri gönderdiler.

Kratos:Ben senin için gelmedim.

(Kratos kaptanın boynundan anahtarı kopartır ve onu Hydra'nın midesinden aşağıya gönderir)

Kaptan:Hayııır!

(Kratos geriye dönüp kaptanın odasına gelir ve kapıyı açar.İçerde yaratıklar insanları öldürmektedir.Kratos kapıyı tekmeler ve içeri girerek hepsini parçalara ayırır)

Anlatıcı:Hayvanlar gibi kesilmiş.Kurbanlar önünde yatıyordu.Ona kendi geçmişini hatırlatıyordu.Asla kaçamadığı geçmişini.

(Kratos'un geçmişte yaptıkları aklına gelir)

Anlatıcı:Onun vakit öldürebildiği tek yer denizlerdi.Bir limandan diğerine tanrıların hizmetinde bitmek bilmeyen deniz yolculukları.Tek umudu ise onlarla beraber dinlenebilmekti.

(Sahne değişir.Kratos'un yatağında iki kadın çıplak olarak yatmaktadır.Kratos ise yatağın kenarında kabusları ile yüzleşmektedir)

Anlatıcı:Ne kadar içki tükettiğinin veya yatağına ne kadar kadın aldığının bir önemi yoktu.Dünya üzerindeki hiçbir şey kafasında canlandırdığı belalardan kurtaramazdı.

Kratos:Athenaaa!

(Kratos geminin güvertesine çıkar ve Athena heykelini işaret ederek onunla konuşmaya başlar)

Kratos:On yıl Athena.On yıldır tanrılara sadık bir şekilde hizmet ediyorum.Ne zaman beni bu kabuslardan kurtarıcaksın?

Athena:Sana son bir görev daha belirledik Kratos.En büyük rakibin şu an Atina da seni bekliyor.

Athena:Şu anda,kardeşim Ares şehri kuşatmış durumda.Biz burada konuşurken Atina her geçen saniye yıkıma biraz daha yaklaşıyor.Ares'in en büyük dileği,benim harika şehrimin düşmesidir.

Athena:Zeus bir tanrının diğeri ile savaşmasını yasakladı.İşte bu nedenle seni seçtik Kratos.Sadece tanrılar tarafından eğitilmiş bir ölümlü Ares'e karşı koyabilir.

Kratos:Ve,eğer bunu başarabilirsem,bir tanrıyı öldürebilirsem.Gördüklerim sona ericek mi?

Athena:Son görevini başarırsan seni tüketen geçmişini unutacaksın.

Athena:İyi şanslar Kratos.Tanrılar onlara yapılan yardımları asla unutmazlar.

Anlatıcı:Ardında ölümcül Hydra'nın cesedini bırakırken Kratos bir yolculuğa daha çıkıyordu.En büyük düşmanı ve içindeki deliliği sona erdirecek şey,yaşlı şehrin içindeydi,Atina da.

(Kratos Atina'nın limanlarına ulaşmışdır.Ama yatağındaki kadınlar onu bırakmak istemezler)

Kadın 1:Bizimle kal Kratos.Birazcık daha

Kadın 2:Yatağa geri dön Kratos.

Kratos:İşimizi bitirdik.Ben dönene kadar gitmiş olun.

(Kratos gemiden çıkar ve Atina'nın girişini aramaya başlar.Bu sırada iki asker ve ardındaki iki yaratık ona doğru gelmektedir)

Asker:Koş koş.Yaratıklar Atina'yı ele geçirdi.

Asker:Dikkat et!

(Yaratık baltasını fırlatır ve bir askeri öldürür.Diğeri hala kaçmaktadır)

Asker:Hayır hayır! Benden uzak dur!

(Yaratıklar diğer askeri de öldürür ama Kratos yaratıkların icabına bakarak yoluna devam eder.Kentin girişine yaklaşmıştır)

Asker2:Sen! Takviye birlikler mi geldi?

Asker3:Ares bu yaratıkları Atina'ya getirdi.Yardım gelmez ise şehir düşecek.

Asker2:Kapılar yok edildi

Asker3:Başka bir yol bula-

(Askerlerin ardındaki iki yaratık onları öldürür.Kratos yoluna devam eder.Şimdi Afroditin hayali karşısında belirmiştir)

Kratos:Afrodit

Afrodit:Kratos,tanrılar yaptıklarından memnun.Ama şu anki gücünle Ares'in askerlerini yok edemezsin.Sana düşmanlarını durdukları yerde dondurabileceğin bir güç sunuyorum ama önce bu hediyeyi elde etmelisin.

(Medusa Kratos'un önünde belirir)

Afrodit:Medusa,Gorgonların Kraliçesi.Bana onun kafasını getir Kratos ben de sana bu gücü kullanma imkanını vereyim.

(Kratos,Medusa'nın kellesini Afrodite getirir ve büyü gücünü elde eder.Afrodit ou test etmek için.Bulunduğu yere bazı yaratıklar gönderir)

Afrodit:Hepsini Medusa'nın Bakışı ile dondurup yok et ve Gorgonların gücü senin olsun.

(Kratos söyleneni yapar)

Afrodit:Tanrılarla birlikte ilerle Kratos.Olimpos adına ilerle.

(Kratos yoluna devam eder ve Atina'nın Kahinin hayali ile karşılaşır)

Kahin:Korkma Kratos.Ben Atina'nın Kahiniyim.Sana Ares'i yok etmende yardım edeceğim.

(Kratos elini Kahinin karnına sokar ve eli diğer tarafa çıkar.Kratos bunun bir hayal olduğunu anlar)

Kahin:Doğudaki tapınağımı bul ve ben de sana bir tanrının nasıl öldürebileceğini göstereyim.

(Kratos yoluna devam eder ve korkunç manzara ile karşılaşır.Ares şehri yok etmektedir)

Kratos:Savaş Tanrısı,o gece yaptıkların yüzünden seni hala unutmadım.Bu şehir senin mezarın olacak.

(Kratos kahinin tapınağına ilerlerken bir kadın ile karşılaşır.Kadın onun ne yaptığını bilmektedir ve zarar görmemek için kaçar)

Kadın:Uzak dur.Sakın bana yaklaşma.

(Kratos onu takip eder)

Kadın:Uzak dur.Benden uzak dur!

(Kratos onu takip etmeye devam eder)

Kadın:Uzak dur! Kim olduğunu biliyorum.Ne yaptığını da.Canavar!

Kratos:Bekle!

Kadın:Uzak dur.Bana yaklaşma.

(Kratos kadını bir balkonda kıstırır ve ona tam yaklaşacakken)

Kadın:Uzak dur benden.Sakın yaklaşma.Sakın ya-

(Kadın balkondan aşağıya düşer.Kratos da onun peşinden gider ve kadının cebinden bir anahtar çıkarır.Anahtarı bir kapıda kullanır ve ilerlemeye devam eder)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(Kratos ilerler ve bir köprü girişi bulur.Ama köprünün yukarı çekilebilmesi için karşıdaki çocuğunun kolu çekmesi gerekmektedir)

Kratos:Karşıya geçmek zorundayım.Bırak o kolu ve köprü yükselsin.

Çocuk:Hayır hayır.Kendimi onlara vermeye hiç niyetim yok.Bu yaratıklar beni parça pincik edecekler.

Kratos:Korkak.

(Kratos çocuğu koldan uzak tutmanın yolunu araştırırken.Zeus'un hayali ile karşılaşır)

Kratos:Lord Zeus

Zeus:Kratos,maceran devam ederken sen de gittikçe güçleniyorsun.Ama eğer görevini başarmak istiyorsan benim yardımıma ihtiyacın var.Sana tüm tanrıların en güçlüsü olarak bu gücü sunuyorum.Olimposun Babası olarak.Sana Zeus'un gücünü sunuyorum.

Zeus:Bu silahı kabul et Kratos.Bu gücü kabul et ve düşmanlarını yok etmen için kullan.

(Kratos gücü alırken görülür)

Zeus:Bu işi bitireceksin Kratos.Tanrılarla birlikte ilerle Kratos.Olimpos adına ilerle.

(Kratos bu güçle köprünün açılmasını engelleyen çocuğu yok eder ve tapınağı aramaya devam eder.İleride Kahin ve adamlarının savaştığını görür)

Kratos:Kahin!

Kahin:Kratos.Athena'ya şükürler olsun ki geldin.

(Bir ateş topu önünde patlayıverir ve Kahin yere düşer)

Kahin:Ahh!

(Harpyler Kahin'i Kratos'dan uzaklaştırır)

Kahin:Hayır hayır,Kratos.Bul beni Kratos.Beni bulmak zorundasın.Atina'nın güvencesi buna bağlı

(Kratos onu bulmak için ilerlemeye devam eder ve sonunda tapınağa ulaşır.Harpyler Kahin'i yine ondan uzaklaştırırlar)

Kahin:Kratos,Kratos.Yardım et... Hayır,hayır!

(Kratos'un üzerine tapınaktan çıkan birçok Harpy saldırmıştır.Kratos bunları yok ettikten sonra yolun kenarında esrarengiz bir şekilde mezar kazan bir adamla karşılaşır)

Kratos:Sen de kimsin?

Mezarcı:Kılınçlara sahipsin.Tenin Ayınki gibi soluk.Sen yürüyen bir ölüsün.Belki de Atina bu şekilde kurtulacak.

(Mezarcı güler)

Mezarcı:Hahahaha ama dikkatli ol.Sakın ben bu mezarı yapmadan önce öleyim deme.

Kratos:Mezar,savaşın tam ortasında? Kim bunun içinde yatacak ki?

Mezarcı:Sen evlat.

(Kratos'un suratı garip bir hal alır)

Mezarcı:Hmm,gerçekten daha kazıcağım çok yer var.Hepsini iyi bir zamanda açıklıyacağım ve bütün umutlar tükendiğinde Kratos.Ben yardım etmek için orada bulunacağım.

(Kratos onunla konuşmak için diretir)

Mezarcı:Beni rahatsız etme evlat,işimi yapmam gerek,sen de seninkini ve her ikisi için de çok az zaman kaldı.

Mezarcı:Beni unutma Kratos.Yeniden karşılaşabiliriz.Yardıma en çok ihtiyaç duyduğun anda.

(Kratos oradan ayrılır ve kahini kurtarmak için yoluna devam eder.Harpyler hala Kahini kaçırmaktadır)

Kahin:Kratos,Kratos yardım et.

(Harpyler Kahin'i bir ipin üzerinde bırakır)

Kahin:Ahhh,acele et!

(Kratos Kahin'i kurtarmak için ilerlediğinde Kahin ipten kaymaya başlar)

Kahin:Ah,Kratos kayıyorum.Çabuk gel.Sana yardım edebilirim,Atina'yı kurtarabiliriz ama acele etmen lazım.

(Kratos bir yolunu bulur ve Kahin'i sallandığı ipten kurtarır)

Anlatıcı:Ve bu noktadan sonra,Kratos,kendisini çöküşüne götürecek olaylara hazırlar.

Kahin:Kratos,Athena'nın anlattığı kadar varmışsın.Ama gecikdin.Belkide Athina'yı kurtarmak için artık çok geç,peki sen gerçektende Atina'yı kurtarmak için mi geldin.

(Kahin ellerini Kratos'un başına koyar)

Kratos:Hayır,yapamam.

(Kahin Kratos'un geçmişini görür)

General Kratos:Durmamalıyız.İlerlelemeliyiz.İlerlemeli ve saldırmalıyız!

Anlatıcı:Kahin Kratos'un ruhuna baktığında bir canavar gördü.İnsan gibi görünen bir canavar.

Anlatıcı:Sparta ordusuna ilk komuta ettiğinde sadece elli askeri vardı.Ama ilerde sayıları binleri bulacaktı.

(General Kratos,düşmanlarını öldürürken görülür)

Anlatıcı:Taktikleri çok merhametsizceydi.Ama düzeni sağlayabilmişti.Gücün verdiği sarhoşlukla bütün herkese nefret kusmaya başlamıştı.Biri hariç,karısı onun öfkesine karşı koyabilen tek kişiydi.

Kratos'un Hanımı:Bunların sona ermesi için ne kadar yeterli olacak Kratos?

Kratos:Sparta'nın şanını bütün dünya öğrendiği zaman.

Kratos'un Hanımı:Sparta'nın Şanıymış.Sen bunu kendin için yapıyorsun.

Anlatıcı:Onun fetih anlayışı sınır tanımıyordu.Ama onun bu dileği Kratos'u ileride tüketecekti.

(Kahin ellerini Kratos'un kafasından çeker)

Kahin:Tanrılar adına.Neden Athena senin gibi birini gönderdi ki?

(Kratos Kahini kolundan tutup iter)

Kratos:Zihnimden uzak dur!

Kahin:Düşmanlarını dikkatli seç Kratos.Sadece bu vahşi gücünle Ares'i yokedemezsin.Sadece dünyada bulunan bir eşya sana tanrı öldürtebilir.

(Kahin elini bir kapının önüne koyar ve kapı açılır)

Kahin:Pandoranın Kutusu,Atina'nın surlarının çok uzaklarında bulunuyor.Tanrılar tarafından doğu çölünün ardına saklandı.Ama seni uyarmak zorundayım Kratos.Pandoranın Kutusu'nu bulmak için çok kişi gitti.Ama geri dönen olmadı.

(Kratos ilerlemeden önce son bir kez daha Kahin ile konuşur)

Kahin:Seni çöle yönlendirecek kapılara git Kratos.Pandoranın Kutusu'na yolculuğun orada başlıyor.Bu Ares'i yok etmenin ve Atina'yı kurtarmanın tek yolu.

(Kratos yoluna devam eder.Önce dev bir kılıncın üzerinden geçerek Atina'nın kanalizasyonlarına ulaşır.Sonra oradan çıkarak Atina kapılarına gelir ve çöle doğru ilerler.Karşısında şimdi Athena'nın heykeli vardır)

Athena:Kratos,yolculuğunu bundan sonrası biraz karışık.Ama eğer Atina'yı kurtarabilecek en ufak bir umudun var ise bu görevi başarmak zorundasın.

Kratos:Kahin Pandoranın Kutusu'ndan bahsetti.O gerçek olabilir mi?

Athena:Kutu gerçek ve bir ölümlünün ele geçirebileceği en güçlü silah.

Kratos:Ve bu silah ile,Ares'i yenebilecek miyim?

Athena:Kutu ile birlikte pek çok imkansız şey gerçekleşebilir.Bu yüzden kayıp ruhlar çölünün çok uzağına saklandı.

(Kratos'un yol güzergahı ekrana yansır)

Athena:Ölümcül kumların içinde güvenli bir geçit var.Ama bu geçiti sadece sirenlerin seslerini duyup onlara ulaşabilen bulabilir.Sirenleri bulmak zorundasın Kratos.Sadece onlar seni bir Titan olan Kronos'a götürebilir.

(Kratos şaşırır)

Kratos:Titan yeryüzünde mi?

Athena:Kronos sonuncu.Zeus, ona çölü daima dolaşması için komuta ediyor.Pandoranın Tapınağı onun sırtına zincirlendi.Ve bu, kum fırtınaları gelip, etlerini kemiklerinden ayırana dek devam edecek.

Athena:Sirenlerin şarkılarını doğru bir şekilde dinle Kratos.Maceran buradan sonra başlıyor.Kutu ile birlikte Atina'ya dönebilmek için dua et.

(Kratos yoluna devam eder ve üç sireni bularak yok eder.Güvenli geçitten geçerek Kronos'u bulur ve tapınağa doğru tırmanmaya başlar)

Anlatıcı:Kronos efsanevi Titanların sonuncusuydu.Çölün kumlarının üzerinde geziniyordu.Sırtında ise Pandoranın Tapınağı,ağır ve sabırlı bir şekilde korunaklı hazineyi aramaya gelebilecek olan kişileri bekliyordu.

(Kratos'un tapınağa doğeu tırmandığı görülür)

Anlatıcı:Üç gün,Kratos bu sürede dağın zorlu yamaçlarını tırmandı.Kratos başına şu iki şeyden birisinin geleceğini çok iyi biliyordu.Ya kutuyu ele geçirecekti yada ****etli tapınağın içinde sonunu bulacaktı,insanların dünyasına bir daha asla dönmemek üzere.

(Kratos dağı tırmandıktan sonra uzun bir köprüyü geçer ve bir tepede esrarengiz birinin bir şeyler yaktığını görür.Biraz ilerledikten sonra Ceset Yakıcısı ile buluşur)

Ceset Yakıcısı:Ne yani? Tanrıların tapınağını fethedebileceğini mi düşünüyorsun.

Ceset Yakıcısı:Bunun asla olamayacağını sen de biliyorsun.Er ya da geç,harpiler senden geriye ne kaldı ise bana yakmam için getirecekler.

(Harpiler ortadaki ateşe ceset atmaktadırlar)

Ceset Yakıcısı:Tanrılar kutuyu buraya hiçbir ölümlünün bulmaması için sakladı.Bundan yıllar sonra ben kapıyı çok fazla asker için açtım ve bu ateşin üzerine o bedenleri bir bir attım.Senin yerinde olsam burayı şimdiye kadar terketmiştim.Ama seni kararlı gördüm.

(Ceset Yakıcısı harpilere bir kuru kafa fırlatır ve iki harpi dev kapıyı açarlar)

Ceset Yakıcısı:Belki tanrılar senin gücüne rıza gösterirler de senden önce ölenlerin efendisi olursun.İyi şanslar Spartalı.

(Kratos gizemli adamla birkaç kelime daha konuşmak için diretir)

Ceset Yakıcıs:Her zaman aynı şey olur.Delinin teki ve aptallar sürüsü şöhret kazanabilmek için gelirler.Biliyorum.Gördüğün gibi,darmadağınık bir haldeyim.Bu tapınağa ilk giren ve ilk ölen kişi bendim.Tanrılar beni başarısızlığımdan dolayı cezalandırdılar ve benim izimde ilerleyerek ölenlere göz kulak olmam için görevlendirdiler.

(Kratos onu konuşturmaya devam eder)

Ceset Yakıcısı:Bu tapınağın mimarı bir fanatikti.Sadece tanrılar hizmet için yaşıyordu.Ama bu onun delice şeyler yapmasına neden oldu.Söylentiye göre, o hala yaşıyor,hala içerde ve hala onu yıllar önce terkedip giden tanrılar için bir şeyler yapmakla meşgul.

(Kratos yoluna devam eder ve tapınaktan içeri girer.Tapınaktaki ilk göreve doğru ilerlerken karşısına Artemis'in hayali çıkar)

Kratos:Artemis.

Artemis:Kratos,tanrılar senden daha fazlasını bekliyorlar.Kaosun Bıçakları'nı kullanmayı öğrenmiş olabilirsin.Ama sadece onlar ile görevini sonlandıramazsın. Sana çok güçlü bir kılınç sunuyorum, titan avlarken bizzat kendi kullandığım bir silah. Bu hediyeyi kabul et ve görevini bitirmek için kullan.

Artemis:Bu silahı kabul et Kratos.Bu gücü kabul et ve düşmanlarını yok etmen için kullan.

(Kratos kılıncı ele geçirirken görülür)

Artemis:Tanrılarla birlikte ilerle Kratos.Olimpos adına ilerle.

(Kratos ilk görevini sona erdirmiştir ve geri dönerken karşısına parçalanmış cesetler çıkar)

Anlatıcı:Ondan önce Pandora'nın kutusunu aramak için gidenlerin mahvolmuş cesetleri.

(Bu askerler Kratos'a geçmişini hatırlatmıştır)

Anlatıcı:Kratos bundan kimin sorumlu olduğunu bilmişti.Bu ilk kez harabede gördüğü bir şey değildi.Ares ve yardakçıları onları uyanırken yakalamıştı.

(Kratos'un geçmişi gözlerinin önüne gelir)

Anlatıcı:Kratos yıllar önce çok deneyimli bir hale gelmişti.Sparta ordusunun genç ve cesur komutanı,adamlarının da tıpkı onun gibi acımasız olmasını sağlamıştı.Bu şekilde onları her zaman her savaşa götürebiliyordu.Bu güne kadar... Doğudaki barbarların sayısı binleri geçmişti ve Spartalıların tepesine hiçbir acıma olmadan bineceklerdi.

(Barbar Kral oku ile Spartalı bir askeri kafasından vurur.Savaş kanlı bir biçimde başlamış ve devam etmektedir)

Anlatıcı:Savaşın son anları önemsizleşiyordu.Disiplinli ve eğitimli Spartalılar,acımasız barbarlar önünde teker teker düşüyorlardı.

(Barbarlar ile Spartalılar arasındaki savaş devam etmektedir)

Anlatıcı:Genç komutanları müthiş kariyerinin ve hayatının sonlarına yaklaşırken, askerleri de katliamları ile yüzleşiyorlardı.

(Barbar Kral yerde bulunan Kratos'un üzerine tokmağını kaldırmış son darbe hazırlığını yapmaktadır)

Anlatıcı:Ama Kratos'a göre zafer ne bedel olursa olsun kazanılmalıydı.Bu bedel ruhu olsa bile.

Kratos:ARES! Düşmanlarımı yok et ve ruhum senin olsun.

(Gökyüzü kararmaya başlamıştır)

Anlatıcı:Umutsuzca yaptığı yardım çağrısı,Kratos'un aklından hiçbir gün çıkmıyordu.

(Sahne biter. Kratos, hala önündeki cesetlere bakmaktadır)

Kratos:Tanrılar adına,ben neye dönüşmüşüm?

(Kratos yoluna devam eder.Geldiği noktada büyük bir ödülü kazanması için Poseidon'a bir şey kurban etmesi gerektiğini öğrenir.Geri döner ve üzerinde bulunan kafeslerde bulunan askerlerden birini aşağıya indirir)

Asker:Tanrılara şükürler olsun ki geldin.Şu çubukları kır ve kurtar beni.

(Kratos bunu duymazlıktan gelir ve askeri kurban etme kararını alır)

Asker:Niçin bekliyorsun? Atina'ya dönmek için bir yol bulabiliriz.

Kratos:Tanrılar hepimizden fedakarlık isterler.

Asker:Oh hayır,hayır.

(Kratos askeri götürmeye başlar.Asker ise yalvarmaktadır)

Asker:Yukardaki tanrılar,beni bu vahşiden kurtarın.Lütfen lütfen.

(Kratos askeri ateşe atıp yoluna devam eder.Uzun bir yol ilerledikten sonra Hades ile karşılaşır)

Kratos:Lord Hades.

Hades:İlerleyişin etkileyici Kratos.ama yeteneklerin seni hala üstün amacına götürmek için yeterli değil.Sana Hades'in ruhlarını takdim ediyorum,ölülerin ruhları senin tarafında savaşmak için hazır Kratos.

Hades:Bu silahı kabul et Kratos.Bu gücü kabul et ve düşmanlarını yok etmen için kullan.

(Kratos gücü alırken görülür ve sonra onu Hades'in önünde kullanıp Tüm yaratıkları yok eder)

Hades:Tanrılarla birlikte ilerle Kratos.Olimpos adına ilerle

(Kratos yoluna devam eder ve tapınağın üst katına geçmeye hazırlanırken Athena'nın hayali ile karşılaşır)

Athena:İlerleyişin etkileyici Kratos.Ama uyarmak istiyorum.Tapınağın üst katına ancak bir defa çıkabilirsin.Bu yüzden kutuyu almadan geri dönmemen gerekiyor.

(Kratos bir platforma gelir ve platform onu yukarı taşır)

Anlatıcı:Kratos,Pandoranın Kutusunu korumak için yapılmış, ağır tapınaktan yukarıya doğru yükselirken,olimposun tanrılarına ait olmayan bir heykelin farkına varmıştı.Onu düzenleyen bu deliliğin yaratıcısıydı.Kratos tapınağın alt katlarını fethetmişti.Ama hala önüne onu tiksindirecek şeyler çıkacaktı.

(Kratos yoluna devam ederken bir harpiyi ölü bir askerin gözünü çıkarırken yakalar.Bu ona yeniden geçmişini hatırlatır)

Anlatıcı:Kratos,harpinin uyarı olarak gönderildiğini bilecek kadar uzun süre tanrıların hizmetindeydi, Harpi, Kratos'a her şeyin sorumlusu olan önceki hustanı hatırlatmıştı.

(Kratos yeniden savaş anılarını hatırlar)

Anlatıcı:Bundan uzun zaman önce,Kratos neredeyse barbar tarafından öldürülecekken, o arada her şeyini feda ederek canını kurtarabilecek miydi?

Kratos:Ares!

Anlatıcı:Gökyüzü yarıldı ve Savaş Tanrısı öne çıktı.

(Ares,gökten Kratos'a yardım için gelmiştir)

Anlatıcı:Olimpostan geliyordu.o, tanrının niteliklerini saf bir ölümlüde görmüştü.

Anlatıcı:Ares,Kratos'u kurtaracaktı ve Kratos ona mükemmel bir savaşçı olarak geri dönüp onun dünyadaki hizmetkarı olacaktı.Sadece basit bir bağlılık yemini gerekiyordu.

(Kratos dizlerinin üzerine çöker ve başını öne eğer)

Kratos:Hayatım senindir Ares.Bu günden itibaren senin dileklerini yerine getireceğim.

(Ares savaş alanındaki barbar askerleri katleder)

Anlatıcı:Ve onun kaderi söz verdiği gibi mühürlendi.Ares yeni müridini gücünü daha da ileriye taşıması için kurtardı.Bunu yaparken Kratos'un askerlerini parçalayan barbarları da yok etti.

(Ares bir büyü yaptı ve uzaktan iki harpi mükemmel gücü taşıyan kılınçlar ile göründüler)

Anlatıcı:Savaş Tanrısının yeni hizmetkarına zayıf kılınç ve kalkanlar yakışmazdı haliyle.

(Kaosun Kılınçları görünür)

Anlatıcı:Kaosun Kılınçları,Hades'in korkunç derinliklerinde dövüldü.Bir kez bağlandı mı, kızgın zincirlerin eti yakmasından dolayı zincirlerin izi kalır.Bu da anlaşmanın bir parçasıydı.Kratos'un verdiği sözün bir hatırlatıcısıydı.

(Kılınçlar Kratos'un kollarına yapışırken Kratos'un acı çektiği görülür.Ama artık gücü elinde bulunduruyordur ve barbar kral da tam karşısındadır)

Anlatıcı:Mükemmel bir güç ile geri gelmişti.

(Kratos kılınçları ile barbar kralın kafasını kolaylıkla alır)

Anlatıcı:Ares'in öfkesi de onunla birlikte patladı.Ama yakında o, bu gücün gerçek bedelini öğrenecekti.Bedeli çok yüksek olacaktı,Kratos'un ödeyebileceğinden bile fazla.

(Kratos kabuslarından kurtulur ve harpiyi korkutur)

Kratos:Alçak yaratık,kime hizmet ettiğini biliyorum.Savaş Tanrısına söyle ben artık onun değilim! Ona,ben dünya üzerinde yaşarken güvende olamayacağını söyle.Pandoranın Kutusu'nu bulacağım ve onu kullanıp önümde titrediğini ve nasıl düştüğünü izleyeceğim.

(Kratos epey yükseklere çıkmıştır.Ama kılınçlarına bakarken aklına yine kabusları gelir)

Anlatıcı:Ares adına neler yaptığının hatıraları.Nasıl Savaş Tanrısının kölesi olduğunun hatıraları.

(Kratos insanlara suikast düzenlerken görülür)

Anlatıcı:İnsanlıktan yoksun bir canavar ve onun yerini katillik dolduran biri... Hiç kimse güvende değildi.Tüm ordular birer birer Kratos ve askerleri önünde düşüp hiç bir zaman sona ermeyecek fetih görevinde onlara katıldılar.Bunların hepsi efendisi içindi.

(Kratos elinde bir meşale ile görülür.Arkasında bekleyen askerleri ise önlerindeki köyü izlemektedir)

Anlatıcı:Kim direnmeyi kabul ederse, büyük bir çabuklukla onunla ilgileniyordu.

(Kratos askerlerine döner)

Kratos:Onlar bu tapınağı Athena'ya dua edebilmek için yaptılar. Bu köyün tamamı Lord Ares için büyük bir hakaret oluşturuyor. Yakın bu köyü! Hiçbir şey bırakmamak üzere yakın!

(Kratos elindeki meşaleyi köye fırlatır ve askerleri ile birlikte köyü yakıp insanları öldürmeye başlarlar)

Anlatıcı:Savaş Tanrısının verdiği cesaretle, Kratos ve ordusu acımasız bir hale gelmişti. Bütün dünya onların bu vahşiliğinden korkuyordu. Yapılan herşeyin ise bir tek sebebi vardı.Onların büyük liderleri, yanlarında duran muhteşem kişi olan, Kratos adına yapılan bir fetih.

(Kratos tapınağın önünde belirmişti)

Anlatıcı: O hiçbir şeyden korkmuyordu. Ama bu tapınakta bir şeyler vardı. Unutulmuş şeyler.

(Köyün kahini Kratos ile konuşmaya çalışır)

Anlatıcı:Bütün içgüdüleri ona bu kapının eşiğinden ileri bir adım dahi atmaması gerektiğini söylüyordu.

Kahin:Dikkatli ol Kratos. Tapınağın içerisindeki tehlike tahmin edebildiğinden de büyük.

(Kratos Kahini dinlemez)

Anlatıcı:Ama kahinin dedikleri onun bir kulağından girip ötekinden çıkmıştı.

(Kratos tapınağın kapısını tekmeleyerek açar ve içeridekileri kesmeye başlar)

Anlatıcı:Onun başarma isteği, karşısında ölenleri inkar etmesine sebep oluyordu.

(Kratos herkesi yoketmiştir. İlerlerken biri kız çocuğu diğeri kadın olan iki kişiyi daha kesmişti. Onları yere düşerken izledi ve yere düştüklerinde gerçeği anlamaya başladı)

Anlatıcı:Bir anda şan ve şöhret kabusa dönüşmüş gibiydi. Canlarını aldığı son iki kurbanının siluetleri her zaman onunla birlikte olacaktı.

(Kratos dizlerinin üzerine çöker)

Anlatıcı:Bu olanlardan sonra, Kratos daha fazla efendisine hizmet edemezdi. Artık Kratos'un tek bir hedefi vardı. Ares'in ölümü. O tanrı katili olabilecekti.

(Kratos hayalerinden kurtulur)

Kratos:Ares, o gece yaptıkların için gebereceksin.

(Kratos yoluna devam eder. Geçtiği ölümcül engelleri bertaraf eder ve Pandoranın Kutusuna ulaşır. Onu açmaya çalışır fakat ortaya tam bu anda Athena'nın hayali çıkıverir)

Athena: Kratos görevin bitmek üzere. Sen Pandoranın Kutusu'nu ele geçiren ilk ölümlü oldun. Atina'yı kurtarmak için hala zaman var. Kutuyu şehre geri götürmeli ve onu kullanarak Ares öldürmelisin. Atina'ya geri dön Kratos. Geri dön ve benim yüce şehrimi kurtar.

(Kratos kutuyu zemin kata taşımayı başarmıştır)

Anlatıcı:Binlerce yıldan sonra Pandoranın Kutusu sonunda bulunduğu yerden özgür bırakılmıştı. Kratos böylece Ares'i öldürmenin yolunu da bulabilmişti.

(Ares şehri yıkarken görülür)

Anlatıcı:Çok uzaklarda, Atina'da, Ares, Kratos'un görevini başardığını öğrenmişti.

Ares:Sonunda minik Spartalı, Zeus'un değerli kutusunu ele geçirebildin. Ama onun açıldığını görebilecek kadar uzun yaşayamıyacaksın.

(Ares yerden dev bir sütun alır ve Kratos'a onu çok çok uzaklardan fırlatır)

Ares:Güle güle Spartalı. Sonsuza kadar Hadesin derin çukurlarında çürümen dileğiyle.

(Dev sütun bir anda tapınağın kapısını yarar ve Kratos'u da alıp ana girişe çiviler. Kratos ne olduğunu anlayamaz ve ölürken hayatı aklına gelir)

Anlatıcı:Hayat Kratos'tan akıp gitmeye başlamıştı. Düşünceleri ise onu kaçamadığı o geceye döndürmüştü.

(Kratos hala dizlerinin üzerinde durmaktadır)

Anlatıcı:Savaş Tanrısı tarafından hazırlanmış olan bu acımasız planla, ailesinin kanlarını kazara döktüğünü nasıl unutabilirdi ki?

(Kratos karısını ve çocuğunu ateşe bırakırken görülür)

Kratos:Karım, kızım... Nasıl? onlar Sparta da değillermiş.

(Ares'in hayali yanan ateşin içinde belirir)

Ares:Kratos, benim ve kendinin umduğu birine tümüyle dönüşmüş bulunmaktasın. Ve şimdi karın ve kızın da öldüğüne göre. Seni geri getirebilecek hiçbir şey yok. Çok güçlü bir şeye, ölümün ta kendisine dönüşeceksin.

(Kratos tapınağı ateşe verir ve dışarı çıkar. Tapınağın önünde dizleri üzerinde durmaktadır)

Kratos: ARES!

Kahin:Bu geceden itibaren, yaptığın korkunç şeylerin işareti herkese görünür olacak.

(Tapınağın ardından beyaz küller yükselir ve Kratos'a yapışmaya başlar)

Kahin:Karının ve kızının külleri, hiçbir zaman çıkmamak üzere tenine yapışacak.

Anlatıcı: Ve bu ****etle, herkesçe bilinen şeye dönüşmüştü. Teni ölen ailesinin külleri ile beyaz olmuştu. Spartanın Hayaleti doğmuştu.

(Kratos kabuslarından kurtulur ve kanlar içinde kutunun harpiler tarafından götürüldüğünü çaresiz bir şekilde izler)

Anlatıcı:Ve sonunda, ölümü ile, başarısızlığa uğramıştı.

(Harpiler kutuyu götürürken görülür)

Anlatıcı:Ares'in yardakçıları kutuyu götürürken, Kratos'un hayatı soluyordu ve onun ****etli ruhu yavaş yavaş Hadesin Pisliklerine karışıyordu.

(Kratos Hadese düşerken görülür)

Anlatıcı:Ve Kratos yeraltı dünyasına düşerken, aşağısındaki nehir onu çağırıyordu. Burası ölümlülerin en güçlüsünü bile sonsuza kadar ağırlayabilecek güçteydi.

(Kratos düşerken birisinin bacağına tutulur)

Anlatıcı:Ama Kratos'un henüz dinlemek gibi bir niyeti yoktu. Yeryüzüne dönüp görevini tamamlayabilmesi için yaşaması gerekiyordu.

(Kratos Hydra'nın boğazına gönderdiği Kaptanın bacağından yukarıya doğru tırmanmaya başlar)

Kaptan:Git buradan seni aptal.

Kratos:Benim yukarıda durmak için bir görev var. Bunun tamamlandığını görmem gerek.

(Kaptan Kratos'un ayağını yakalar)

Kaptan:Yine mi sen?

(Kratos Kaptanı bir tekme ile aşağıya yollar. Kendisi ise Hadesde ilerleyerek bir çıkış yolu aramaya başlar. Bayağı ilerledikten sonra yukarı çıkabilecek hiçbir yol bulamamışken üzerinden taşa bağlanmış bir ip gönderilir.Kratos bu ipi kullanarak Atina'ya çıkar ve ona yardım edenin kim olduğunu anlar.Bu yüzü daha önce görmüştür)

Mezar Kazıcısı:Ah, Kratos, mezarı bitireli çok fazla zaman olmadı.

Kratos:Kimsin sen?

Mezar Kazıcısı:Ah, işte bu, çok ilginç bir soru.

(Mezarcı Ares'in şehri yıkarken sesini duyar)

Mezar Kazıcısı:Ama şimdi acele etmen gerek.Atina'nın sana ihtiyacı var.

Kratos: Ama nasıl benim-

Mezar Kazıcısı:Athena seni koruyup izleyen tek tanrı değil Spartalı.

(Adam ortadan kaybolur.Geride ise bir ses kalır)

Mezar Kazıcısı: Görevini tamamla Kratos ve tanrılar senin günahlarını affetsin.

(Kratos orada daha fazla durmaz ve Kahin'in harap olmuş tapınağından geçer.İlerde ölmek üzere olan Kahin'i görür)

Kahin:Kratos... Döndün, ama çok geç. Ares Atina'yı ele geçirdi bile... Artık hiç bir umut yok... hiç yok...

(Kahin son nefesini verirken)

Kahin: Ares... Kazandı... Biz... Kaybettik.

(Kratos yoluna devam eder ve sonunda en büyük düşmanı olan Savaş Tanrısı'nı görür)

Anlatıcı:Kratos, Kayıp Ruhların Çölü'nü katetmiş, Pandora Tapınağı'nın ölümcül tuzaklarından kurtulmuş, Hadesin kendisinden kaçabilmişti. Geriye tek bir görev kalmıştı.

Ares:Zeus! Oğlunun neler yapabildiğini gördün mü? Athena'nın tarafını tuttun ama onun şehrinin harabeleri şu an ayaklarımın altında! Ve şimdi Pandoranın Kutusu da benim! Bunu Olimpos'un ta kendisine karşı kullanmamı ister misin?

(Ares arkasındaki Kratos'u farkeder)

Ares:Kratos? Yeraltı dünyasından kaçabildin demek.

(Ares bir anda yeniden gökyüzüne bakar)

Ares:Yapabildiğinin en iyisi bu mu baba? Beni, SAVAŞ TANRISI'NI yenmesi için yenik bir ölümlüyü mü gönderiyorsun?

(Ares, Zeus'a bağırmaya devam ederken, Kratos eline bir şimşek alır ve Pandoranın Kutusu'nun zincirlerini kırarak aşağı düşmesini sağlar. Aşağı atlar ve kutuyu açar)

Anlatıcı:Binlerce yıl sonra Pandoranın Kutusu sonunda açılmıştı. Tanrıların gücü serbest bırakılmıştı.

(Kratos bu güçle Ares'in boyutlarına ulaşmayı başarır)

Ares:Bir zamanlar hayatını kurtarmam için bana yalvaran halinden pek bir farkın yok. Sen hala sadece bir ölümlüsün.

Kratos: Ben artık senin o gün bulduğun kişi değilim. Yarattığın canavar seni öldürmek için geri döndü.

Ares:Senin, gerçek bir canavar hakkında en ufak bir fikrin yok Kratos.

(Ares'in sırtından dev oraklar çıkar)

Ares:Son dersini alma zamanın nihayet geldi!

(Kratos Ares'i sersemletir. Ama Ares'in yaptığı bir büyü Kratos'u içine çeker.Kratos şimdi boşluktan aşağı düşmektedir)

Ares:Sana bir ölümlüyü öldürmenin birçok yolunu öğrettim. Etlerini yakarak, kemiklerine kırarak ama yıkık bir adamın ruhu, onu gerçekten yok eder.

(Kratos boşluktan ufak bir zemine düşer bu zeminin ilerisinde bir yapı vardır)

Ares: Büyük başarısızlığının mahali olan bu tapınağı hatırladın mı Spartalı? Belki de geçmişte yaptıklarını yapmamak gibi bir şansın vardır)

(Kratos tapınağın kapısına ilerler)

Anlatıcı:Kratos onu on yıldır avlayan kabuslarının kaynağını düzeltmek için bir şans yakalayabilmişti

(Kratos kapıyı tekmeleyerek açar.İçerde karısı ve kızı vardır)

Anlatıcı:Geçmişi onun önünde duruyordu.

Kratosun Hanımı:Kratos neler oluyor? Neredeyiz?

Kratos:Tanrılar adına! Bu gerçek olabilir mi?

(Çok geçmeden ortaya Kratos'un birçok benzeri çıkar ve ailesine saldırmak için ilerlerler)

Kratosun Kızı:Baba!

Kratos:Ares! Yolumu kesip beni durduracak için hiçbir şeyin yok! Ailemi kurtaracağım!

(Kratos klonlarını yener ve ailesini kurtarır)

Anlatıcı: Kratos imkansızı başarmıştı. O ailesini kurtarmıştı.

Kratosun Hanımı:Kratos! Lütfen bizi eve götür!

Kratos:Gördün mü Savaş Tanrısı? Onları bir kez aldın ama bir daha asla alamayacaksın!

Ares:Onları kurtaramazsın Kratos. Görevinde üstün güce ulaşmak için onları feda ettin. Hakkettiğin her şeyin bir bedeli var.

Kratos:Bu bedel olmasın. Onların ölmesini istememiştim.

Ares:Hayır! Sana sunduklarımın bedeli çok fazla. Artık hiç bir büyün ve gücün yok. Sana ait olan her şey yok oldu!

(Ares Kaosun Bıçakları'nı Kratos'tan söküp alır ve onları, Kratos'un ailesinin üzerinw göndererek ölmelerini sağlar)

Kratos:Hayır, olamaz... Tekrar olamaz...

(Kratos büyüden kurtulur.Ve gerçek dünyaya geri döner. Şimdi dizlerinin üzerinde durmaktadır. Ares ise alevli kılıncını onun önünde kaldırmıştır. Ama Kratos başını kaldırdığında bir sürpriz ile karşılaşır)

Ares:Bana katılmalıydın Kratos! Daha güçlü olmalıydın!

(Kratos'un daha önce üzerinden geçtiği dev kılınç tam önünde durmaktadır)

Kratos:Tanrılar adına...

(Kratos Aresin hamlesinden yuvarlanarak kurtulur ve kılıncı Athena heykelinden söküp alır. Şimdi her şey eşittir)

Anlatıcı:Savaş henüz bitmemişti. Tanrılar Kratos için son bir hediye daha göndermişlerdi

Kratos:Hala Olimpos'da müttefiklerim var Ares. Ve şimdi sen, benim ne kadar güçlü olduğumu göreceksin

(Kratos savaşı bitirmeye çok yaklaşmıştır.Savaş Tanrısı onun önünde eğilmiştir)

Ares:Hatırla Kratos. Yardıma en çok ihtiyacın olduğunda seni ben kurtarmıştım.

Kratos:Beni nasıl kurtardığını unutmadım Ares!

Ares:O gece, ben seni mükemmel bir savaşçı yapmaya çalışıyordum...

(Kratos dev kılıncı Ares'in boğazına saplar)

Kratos:Başardın!

(Ares'den kanlar fışkırmaya başlar ve daha sonra dev bir patlama olur.Bu patlamayı dev dalgalar takip eder)

Anlatıcı:Kratos imkansızı başarmıştı. Ölümlü, bir tanrıyı yenmişti. Ares yok edilmişti.

(Atina'nın çeşitli yerleri gösterilir)

Anlatıcı:Şehir kurtarılmıştı ve yeniden büyüyebilecekti.

(Kratos dizlerinin üzerine çökmüş görünür)

Anlatıcı:Ama aynı şeyler Kratos için geçerli değildi. O ruhunu tanrıların yardımı ile yeniden yapılandırmaya çalışırken, gerçek onu yakalamaya devam ediyordu.

(Kratos yeniden Athena heykeli ile gemide konuşurken görülür)

Kratos:Athena, beni hala avlayan bu kabuslardan azad et.

Athena:Başardın Kratos. Kardeşimizin ölümüyle sabahladık. Tanrılar sana borçlu.

Athena:Sana günahlarını affetmek için söz verdik ve yaptık. Ama biz asla senin kabuslarını uzaklaştırmak için söz vermedik. Hiçbir insan, hiçbir tanrı, yaptığın iğrençlikleri unutamaz.

(Kratos gemiden ayrılır ve yüksek bir dağın basamaklarını çıkmaya başlar)

Anlatıcı:Sonunda, geçmişinde yaptığıklarını asla unutamayacağını anladığında, Kratos yönünü Ege Denizi'ne bakan kayalıklara çevirdi.

(Kratos ağlamaklı gözlerle Ege denizine bakmaktadır)

Kratos:Olimposun tanrıları beni terk etti.

(Ayağını uçuruma uzatır)

Kratos:Artık hiç umut yok.

(Kendini uçuruma bırakır)

Anlatıcı:Ve Kratos kendini Yunanistan'ın en yüksek dağından aşağı bıraktı.On yıldır çekilen ıstırap ,on yıldır bitmeyen kabuslar sonunda bitecekti.Ölüm.Onun deliliğinden kaçışı olacaktı.

(Kratos denize düşer ve ölmeyi beklerken garip bir şey olur)

Anlatıcı:Kratos'un kaderi göründüğü gibi değildi. Tanrıların başka planları vardı.

(Kratos denizden bir kuvvet ile çekilir ve düştüğü dağdan yukarıya doğru yükselir)

Anlatıcı:Kratos, bir tüy gibi denizden yükseldi ve karaya bırakıldı.

(Kratos burada bir Athena heykeli ile karşılaşır)

Athena:Bu gün ölmeyeceksin Kratos. Tanrılar, onlara hizmet eden birinin kendi kendine ölmesine izin veremezler. Ares'in teknikleri çok vahşiceydi ama onun yoketme yolu sona erdi.

(Heykelin yanında bir kapı açılır ve dışarıya ışık saçar)

Athena:Ama şimdi Olimpos'da boş bir taht bulunuyor ve yeni bir Savaş Tanrısı'na ihtiyaç var. Bu basamakları kullan Kratos, onlar seni harika ödülüne götürecek.

(Kratos Athena ile konuşmaya devam eder)

Athena:Senin savaşın sona ermek üzere Kratos. Maceran bitti. Bu basamakları kullanarak Olimposa ulaş ve tanrılar arasındaki yerini al.

(Kratos basamakları takip eder ve tahtına kabusları onu hala avlarken oturur)

Anlatıcı:Buradan sonra,ilerleyen zamanda, insanlari tanrıyı yok etmiş bir adamın gözetiminde. İyilik veya kötülük için mücadele ettiler..

(Savaşlardan resimler gözükür)

Anlatıcı:Bir ölümlü olarak doğan ve Savaş Tanrısı olan Kratos, onlara bunu yaptıran kişiydi.

(Kratos koltuğunda gözükür. Gözlerini açar ve ekran kararır)

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 4:48 pm